![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899593
*
nr 1389 9593
Spegel
Fruktdekor, 72x61 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:12:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 07:04:20
1
700 kr
5/4 19:03:38
2
1.000 kr
5/4 19:07:14
1
1.000 kr
5/4 19:07:14
2
1.000 kr (Budbetjänt)
5/4 19:07:42
1
1.100 kr
5/4 19:07:46
2
Vinnande bud
5/4 19:09:01
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktdekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9593
Spegel
Fruktdekor, 72x61 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 07:04:20 | 1 | 700 kr |
5/4 19:03:38 | 2 | 1.000 kr |
5/4 19:07:14 | 1 | 1.000 kr |
5/4 19:07:14 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
5/4 19:07:42 | 1 | 1.100 kr |
5/4 19:07:46 | 2 | Vinnande bud |
5/4 19:09:01 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktdekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53